Konstrukcje spawane | Arkusze blach | Projektowanie w kontekście złożenia

Podręcznik przeznaczony jest dla projektantów branży metalowej, zawiera więc tematykę związaną z projektowaniem elementów blaszanych oraz konstrukcji spawanych. Omówione zostały wszystkie niezbędne narzędzia pozwalające sprawnie posługiwać się dostępnymi modułami.

Wieszak do TV

Zacznij korzystać z podręcznika, a dowiesz się:
Możesz klikając w punkt zmienić lokalnie wyrównanie.
Należy użyć operacji Przytnij/Wydłuż lub Odciśnięcia
Użyj ściegu spoiny lub ściego spoiny pachwinowej
Należy użyć funkcji Wybierz obiekt lub widoku względnego
Możesz sterować podczas przycinania, które obiekty chcesz zachować
Musisz powiązać właściwości konstrukcji spawanej z daną kolumną
Wybierz wewnętrzną lub zewnętrzną krawędź nieruchomą
Użyj operacji Szkic zgięcia rysując dwie linie
Zdefiniuj jako liczbę linii gięcia liczbę 3
Utwórz blachę jako zgięcie wyciągnięte po profilach szkicu 3D

Zapoznaj sie z pełnym spisem treści podręcznika >
Zamów podręcznik "SolidWorks 2013 Konstrukcje spawane | Arkusze blach | Projektowanie w kontekście złożenia"!

5 powodów, dla których naprawdę warto korzystać z podręcznika "SolidWorks 2013 Konstrukcje spawane | Arkusze blach | Projektowanie
w kontekście złożenia"

1. Szczegółowe omówienie modułu konstrukcji spawanych - Dowiesz się z niego, w jaki sposób przygotować biblioteki profili i jak wykorzystać możliwości szkicu 3D. Autor prezentuje wszystkie narzędzia oraz sposób ich użycia w oparciu o konkretne przykłady. Całość uzupełniają informacje o tworzeniu dokumentacji płaskiej.

2. Niezbędne informacje o projektowaniu arkuszy blach – autor omawia wszystkie sposoby projektowania arkuszy oraz pozostałe narzędzia dedykowane konstruktorom elementów blaszanych. W podręczniku znalazły się także informacje o tworzeniu rysunków, eksporcie plików do formatu DWG/DXF oraz konwersji plików importu na arkusz blachy.

3. Projektowanie w kontekście złożenia - w książce znajdziesz informacje prezentujące metodę projektowania części w kontekście złożenia, tzw. od góry do dołu, która jest bardzo często wykorzystywana podczas projektowania maszyn. Znając wiele sposobów
i możliwości programu zawsze możesz wybrać optymalny w danej sytuacji.

4. Mnóstwo ćwiczeń i praktycznych przykładów
W podręczniku znalazło się wiele przykładów i ćwiczeń, które posłużyły do przedstawienia konkretnych narzędzi programu. Dzięki ćwiczeniom możesz utrwalić zdobytą wiedzę i poznać różne drogi pozwalające osiągnąć zamierzony cel.

5. Napisany jest w języku polskim! Jest to pierwsza pozycja na rynku o takiej tematyce, napisana całkowicie po polsku z myślą o polskich konstruktorach. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zdobyć wiedzę.